(Kamysz) lekcja 3.1: Pytania

 0    8 cartonașe    lewkowiczbartosz
descarcă mp3 printează joacă Testează-te
 
Întrebare Răspuns
Czy kupujesz dzisiaj banana?
începe să înveți
Kaufst du heute eine Banane?
Kupuje dzisiaj banana
începe să înveți
Ich kaufe heute eine Banane
Kiedy robisz pizze?
începe să înveți
Wann machst du eine Pizza?
Tak, ja robię pizzę
începe să înveți
Ja, ich mache eine Pizza
Kto gotuje zupę?
începe să înveți
Wer kocht eine Suppe?
Czy twoja mama gotuje zupę?
începe să înveți
Kocht deine Mutter eine Suppe?
Ile kosztuje kilogram jabłek?
începe să înveți
Wie viel kostet ein Kilo Äpfel?
Kilogram jabłek kosztuje 2 euro
începe să înveți
Ein Kilo Äpfel kostet 2 Euro

Trebuie să te autentifici pentru a posta un comentariu.