Prezentacje multimedialne

 0    11 cartonașe    werkoz04
descarcă mp3 printează joacă Testează-te
 
Întrebare język polski Răspuns język polski
Czym jest prezentacja multimedialna?
începe să înveți
Prezentacja składa się ze slajdów, które są odpowiednikiem strony w edytorze tekstu lub kartki z bloku rysunkowego.
Jakie są zasady tworzenia prezentacji?
începe să înveți
• Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst. • Pamiętaj, żeby na slajdzie umieścić tylko najważniejsze informacje.
Jakie są narzędzia do tworzenia prezentacji?
începe să înveți
Każdy program do tworzenia prezentacji posiada narzędzia, które pozwolą ci zaprojektować tło, dobrać kolory, wstawić tekst i grafikę. W różnych programach ikony tych narzędzi mogą się nieznacznie różnić oznaczeniem i rozmieszczeniem.
Projektowanie tła
începe să înveți
W prezentacji, jako tło slajdu, możesz wprowadzić rysunek wykonany w graficznym programie komputerowym lub zdjęcie zrobione aparatem cyfrowym.
Wstawianie nowego slajdu i zmiana jego układu
începe să înveți
Przy projektowaniu prezentacji składającej się z kilku slajdów, wykorzystasz polecenie służące do wstawiania kolejnych slajdów. Masz również możliwość zmiany układu na już utworzonym slajdzie.
Wstawianie zdjęć i rysunków
începe să înveți
Na slajdzie z wybranym układem są wyznaczone obszary, w które możesz wstawić ilustracje: własne rysunki lub zdjęcia zapisane w komputerze, obiekty clipart, wykresy.
Wpisywanie tekstu do prezentacji
începe să înveți
Na slajdzie z wybranym układem są wyznaczone obszary, w których można umieścić tekst. Wystarczy tylko kliknąć myszą w taki obszar. Znika wówczas napis Kliknij, aby dodać tekst i pojawia się kursor tekstowy.
Co to są klipardy wstawianie clipartów
începe să înveți
Cliparty są to proste obrazki, które możesz wstawić do swojej prezentacji bezpośrednio z poziomu programu. Sprawdź, czy w twoim programie, w wyznaczonym obszarze znajduje się ikona narzędzia do wstawiania clipartów.
wstawianie clipartów
începe să înveți
Sprawdź, czy w twoim programie, w wyznaczonym obszarze znajduje się ikona narzędzia do wstawiania clipartów.
Zapisywanie efektów pracy
începe să înveți
Po zakończeniu prac nad prezentacją należy zapisać ją na dysku komputera. Możesz to zrobić w znany ci już sposób, zapisując, tak jak każdy inny plik, a system doda odpowiednie rozszerzenie.
Zmiana rozmiarów i położenia obiektów
începe să înveți
Obiekty wstawione na slajd bez wyznaczonych obszarów często mają nieodpowiedni rozmiar lub przesłaniają się wzajemnie. W przykładowej prezentacji wstawione elementy graficzne zostały przesunięte oraz zmniejszone.

Trebuie să te autentifici pentru a posta un comentariu.