WZORY Z MATEMATYKI

4  1    11 cartonașe    Mysiula
descarcă mp3 printează joacă Testează-te
 
Întrebare język polski Răspuns język polski
Wzór na pole kwadratu
începe să înveți
a2
prostokąta
începe să înveți
a*b
trójkąta
începe să înveți
a*h\2
rombu
începe să înveți
a*h e*f\2
koło
începe să înveți
P= Pi r2
trapez
începe să înveți
(a+b)*h /2
Granistosłup
începe să înveți
objętość V=Pp*H Pole całkowite Pc=2Pp+Pb
Ostrosłup
începe să înveți
Objętość V= 1\3 Pp*H Pole Pc=Pp+Pb
Walec
începe să înveți
Objętość V=Pi r2*H Pole Pc=2Pi*r2+2Pi*r*h
Stożek
începe să înveți
Objętośc V= 1\3 Pi*r2*h Pole Pc= Pi*r2+ Pi*r*l
Kula
începe să înveți
Objętość V=4\3*Pi*r2*h Pole Pc=4*Pi*r2

Wzór na pole koła i nie tylko

Matematyka to przedmiot, za którym młodzież raczej nie przepada. Wymaga logicznego myślenia i nie da się jej opanować, zakuwając jedynie regułki. Jednak nie musi być ona koszmarem dla młodych adeptów nauki. Interaktywne fiszki to nowoczesny sposób przyswajania wiedzy, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego korzystania z podręcznika. Dzięki Fiszkotece matematyka stanie się łatwa i przyjemna. Znajdziesz tutaj m.in. takie wzory jak: wzór na pole rombu, wzór na pole trapezu, wzór na pole równoległoboku oraz inne równie przydatne wzory matematyczne.

Wzory z matematyki

Każdy uczeń szkoły podstawowej czy liceum musi znać zdecydowanie więcej niż jeden wzór na pole np. a*b, który jest wzorem na pole prostokąta. Ale to nie wszystko. Fiszki pomogą opanować każdy z tych wzorów, dzięki czemu żaden uczeń nie będzie miał kłopotów z wykorzystaniem ich na lekcji matematyki czy na sprawdzianie. Aby przyswoić więcej materiału z matematyki, zajrzyj do naszych innych lekcji, dysponujemy materiałem zarówno z matematyki podstawowej, jak i rozszerzonej. Sprawdź te kursy: zamiana jednostek, wzory na pochodne, 2, 3 potęga i wybierz swój ulubiony!

Figury płaskie i przestrzenne

Geometria nie jest prostym działem matematyki, ale jeśli tylko dobrze opanuje się wzory, może okazać się bardzo ciekawa. Fiszkoteka przedstawia wzory na pola i objętości figur, np. pi r 2, aby mógł z nich skorzystać i nauczyć się ich każdy, kto tego potrzebuje. Początkowo należy zapoznać się z materiałem, a potem najlepiej ustawić losowe wybieranie fiszek. Dzięki temu nauka przebiegnie nie tylko szybko, ale i zakończy się gruntownym opanowaniem wszystkich wzorów.

Comentarii:

mag797 a scris: 2013-04-23 20:10:53
Objętość Kuli: 4/3*Pi*r3

Trebuie să te autentifici pentru a posta un comentariu.