zakupy einkaufen

 0    9 cartonașe    rooneyasd
descarcă mp3 printează joacă Testează-te
 
Întrebare Răspuns
Ile płace?
începe să înveți
Wie viel zahle ich?
płacę gotówką
începe să înveți
Ich zahle bar
płacę kartą
începe să înveți
Ich zahle mit Karte
kosztować
începe să înveți
kosten
Ile kosztuje jabłko?
începe să înveți
Wie viel kostet ein Apfel?
Ile kosztuje 5 jabłek?
începe să înveți
Wie viel kosten fünf Äpfel?
potrzebować
potrzebuję dwa chleby
începe să înveți
brauchen
Ich brauche zwei Brot
robić zakupy
ja robię dzisiaj zakupy
începe să înveți
Einkäufe machen
ich mache heute einkaufen
1 kilogram jabłek
2 kilogramy jabłek
începe să înveți
ein kilo Äpfel
zwei Kilo Äpfel

Trebuie să te autentifici pentru a posta un comentariu.