najważniejsze bitwy powstania styczniowego

 0    8 cartonașe    marcinwarno
descarcă mp3 printează joacă Testează-te
 
Întrebare język polski Răspuns język polski
bitwa pod Siemiatyczami
începe să înveți
6-7 luty 1863
bitwa pod kietlanką
începe să înveți
13,05,1863
Bitwa pod wolą Cyrusową
începe să înveți
04,09,1863
Bitwa pod Małagoszczem
începe să înveți
24,02,1863
bitwa pod Siemiatyczami
începe să înveți
przegrana
bitwa pod kietlanką
începe să înveți
nierozstrzygnięta
Bitwa pod wolą Cyrusową
începe să înveți
przegrana
Bitwa pod Małagoszczem
începe să înveți
przegrana

Bitwy Powstania Styczniowego - trudno je zapamiętać? Pomogą fiszki historyczne!

Powstanie Styczniowe to dla współczesnego ucznia szkoły podstawowej historia nie mniej odległa mentalnie niż starożytny Egipt. O ile jednak historia starożytności nie nastręcza utrudnień w postaci dat dziennych, o tyle Powstanie Styczniowe składa się z samych takich dat. To spora trudność dla ucznia, dlatego warto wspomóc go fiszkami. Fiszki zawierają pełne nazwy i miejsca bitew, a także ich dokładne, dzienne daty. Z fiszkami start w tak szczegółową historię nie jest już koszmarem, ale jeszcze jedną wyprawą w przygodę rozumienia przeszłości.

Ćwiczenie z zestawem dat dziennych

Fiszki historyczne zebrane wokół dat dziennych bitew Powstania Styczniowego wprowadzają nawyk porządkowania faktów historycznych i umieszczanie ich chronologicznie na osi czasu. Mamy więc w zestawie fiszek bitwy Powstania Styczniowego takie jak: bitwę pod Siemiatyczami (6-7 lutego 1863), bitwę pod Kietlanką (13 maja 1863), bitwę pod Wolą Cyrusową (4 września 1863) i bitwę pod Małogoszczem (24 lutego 1863). Dzięki fiszkom daty te są możliwe do zapamiętania i przypomnienia ich sobie w stresującej sytuacji sprawdzianu lub egzaminu z historii.

Bitwy Powstania Styczniowego - kojarzenie wyniku potyczki

Drugi chwyt edukacyjny zastosowany w zestawie fiszek historycznych, to tworzenie u ucznia prawidłowych skojarzeń pomiędzy nazwą bitwy i jej wynikiem. Uczeń zapamiętuje więc pary znaczeń wydarzeń historycznych typu: bitwa pod Siemiatyczami-przegrana, bitwa pod Kietlanką-nierozstrzygnięta, bitwa pod Wolą Cyrusową-przegrana i bitwa pod Małogoszczem-przegrana. Tego typu zadanie egzaminacyjne już naszego dziecka nie zaskoczy i nie przerazi!

Trebuie să te autentifici pentru a posta un comentariu.